...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Jak dbać o samochód zimą?

Zima jest okresem, w którym należy w wyjątkowy sposób zadbać o swój samochód i przygotować go do wysokich mrozów, a także utrudnionych warunków jazdy. Zanim spadnie pierwszy śnieg powinniśmy skutecznie zabezpieczyć pojazd przed wpływem niskich temperatur oraz niszczących warunków atmosferycznych. Jakie kroki należy poczynić, by bezpiecznie i w nienaruszonym stanie dotrwało do wiosny?

Zadbaj o silnik!

Pierwszym krokiem powinno stać się odpowiednie przygotowanie silnika. Należy zacząć od przeglądu i ewentualnej naprawy części układu zasilania paliwem. Szczególną uwagę warto poświęcić podgrzewaczom, zaworom regulacyjnym, separatorowi wody oraz sprawdzeniu na ile filtr uległ zużyciu. Pozwoli to na wyeliminowanie z paliwa niepożądanych płynów, które mogłyby wpływać na problemy z odpaleniem silnika przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Ważne jest także stosowanie oleju napędowego sprawdzonej jakości, by chronić serce samochodu przed oddziaływaniem mrozu. Osoby, których samochody posiadają silniki Diesla powinny precyzyjnie sprawdzić stan akumulatora przed zimą, gdyż silniki te pobierają dużo więcej energii do uruchomienia. Należy też upewnić się, czy świece żarowe są sprawne.

Sprawdź hamulce!

Jak zauważa przedstawiciel firmy Pomoc Drogowa Szczecin jednym z najczęściej popełnianych błędów przez kierowców jest zbyt rzadkie kontrolowanie układu hamulcowego, co często prowadzi do wypadków na drodze. Należy więc poświęcić uwagę takim aspektom jak: płyny hamulcowe, okładziny i klocki hamulcowe, hamulec ręczny, linki hamulcowe, przewody paliwowe. Prawidłowe funkcjonowanie wszystkich tych elementów może nam uratować życie, gdy nawierzchnia jest zaśnieżona, lub oblodzona.

Diabeł tkwi w szczegółach

Nie należy zapominać, że pozorne drobiazgi, o których zdarza nam się zapominać, mają często priorytetową wagę dla bezpieczeństwa na drodze w okresie zimowym. Warto pamiętać o wymianie płynu letniego na zimowy w spryskiwaczach oraz upewnić się, że płyn w chłodnicy nie zamarznie. Kolejną istotną rzeczą jest wymiana opon na zimowe zanim spadnie pierwszy śnieg. Najlepiej zrobić to, gdy temperatura oscyluje wokół 6 stopni na plusie. Zaleca się także sprawdzanie ciśnienia w kołach co najmniej raz w miesiącu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.