Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Jaki olej do silnika z dużym przebiegiem?

Wyboru odpowiedniego oleju powinno się dokonywać na podstawie tego, na jakim oleju silnik pracował od samego początku. Jeżeli pewne jest, że był to olej syntetyczny należy nadal takowy dolewać. Natomiast jeżeli nie mamy pewności lepiej nie ryzykować i zastosować olej półsyntetyczny lub mineralny.

Jak wskazuje przedstawiciel Laweta Szczecin stosowanie niewłaściwego oleju może prowadzić do wypłukania nagarów i w efekcie rozszczelnienia silnika. Jeżeli stosujemy zazwyczaj olej syntetyczny, to jedyną zmianą jaką warto dokonać jeżeli silnik jest mocno eksploatowany, to użyć oleju o wyższej lepkości. Oprócz tego, że doskonale nadaje się on do silników z wysokim przebiegiem, to na dodatek dzięki swoim parametrom zmniejszy ilość oleju spalanego przez silnik.

Dzięki wysokiej lepkości olej wypełnia zwiększające się luzy pomiędzy współpracującymi elementami silnika doszczelniając jednostkę. Jeżeli nie znamy przebiegu silnika bezpieczniej będzie wybrać olej mineralny lub półsyntetyczny. Niektóre oleje mineralne posiadają dodatkowo specjalny pakiet składników, które przywracają elastyczność uszczelnieniom silnika. Nadaje się on także do stosowania w silnikach zasilanych gazem LPG i jest w pełni mieszalny z innymi olejami silnikowymi.

Jaki olej do silnika z dużym przebiegiem?
5 (100%) 3 vote[s]

- właściciel Corrado Szczecin

Od 2000 r prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i świadczę usługi dla ludności. Posiadam na stanie profesjonalne lawety , dzięki którym mogę holować samochody po kolizji lub wypadku. Świadczę również usługi pomocy drogowej tzn że moi pracownicy dojeżdżają na miejsce awarii popsutego samochodu i starają się zdiagnozować i usunąć problem na miejscu.

Call Now Button