...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Jak ruszać na śliskiej nawierzchni?

Ruszanie na śliskiej nawierzchni, w szczególności pod górkę, i na dodatek samochodem, w którym nie ma układów wspomagających, jak na przykład ASR lub blokada mechanizmu różnicowego, jest nie tylko trudne, ale i niebezpieczne. Oto kila wskazówek podpowiadanych przez Autoholowanie Szczecin, jak ruszać w zimowych warunkach.

Aby pojazd ruszył nawet na gładkim lodzie, siła, która powoduje toczenie się kół nie może być większa od siły powodującej osłabienie ich przyczepności. Nie należy podczas ruszania naciskać pedału gazu, lecz po wrzuceniu biegu trzeba bardzo delikatnie zwalniać pedał sprzęgła.

Zwykle, aby samochód osiągnął odpowiednią prędkość, przy której będzie można bezpiecznie przyspieszać unikając buksowania, trzeba przejechać na „półsprzęgle” bez gazu nawet kilka metrów. Natomiast jeżeli silnik pojazdu ma duże nadwyżki mocy, zaleca się ruszać z drugiego biegu, gdyż siła, jaka występuje na kołach podczas jego pracy na wolnych obrotach jest znacznie mniejsza, niż na pierwszym biegu, więc trudniej jest zerwać przyczepność. Wszystkie czynności, związane z ruszaniem na śliskiej nawierzchni należy wykonać z ogromnym wyczuciem.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.