...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Czy gaz niszczy silnik?

Zasilanie gazowe jest niewątpliwe zdecydowanie tańszą alternatywą dla benzyny, czy ropy, więc wielu kierowców nie waha się zainstalować system gazowy w swoich samochodach. Tym bardziej, że niższa cena autogazu wpływa na to, że inwestycja jego instalacji zwraca się już po przejechaniu 10 000 km. Lecz często pojawiają się wątpliwości i sporne dyskusje na temat tego, czy LPG wywiera negatywny wpływ na silnik, psując go systematycznie.

Zdaniem eksperta Autoholowanie Szczecin nawet najlepiej regulowana oraz cyklicznie serwisowana instalacja gazowa może wpływać na degradację silnika. Aczkolwiek fachowa obsługa pozwala zdecydowanie ograniczyć, a nawet opóźnić procesy niszczące, dlatego nie warto o niej zapominać.

Jaki jest wpływ LPG na silnik? Już po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, można zaobserwować nierówną pracę silnika na biegu jałowym, co po pewnym czasie prowadzi do samoczynnego gaśnięcia silnika. W efekcie prowadzi to do tego, że uruchamianie samochodu jest niezwykle trudne, a nawet niewykonalne. Przyczyną są problemy z głowicą, której naprawa jest kosztowna. Podczas dbania o swój pojazd zasilany autogazem nie warto więc oszczędzać wybierając najtańsze oferty regulacji. Tylko takie podejście pozwoli nam naprawdę oszczędzać pieniądze.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.