...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Rodzaje lawet samochodowych

Uszkodzony samochód, brak paliwa, problemy z dojechaniem do celu, czy chociażby przebita opona, to najpowszechniejsze awarie, jakie spotykają kierowców. Wtedy pomocą służą firmy zajmujące się holowaniem lub posiadające lawety, takie jak np. Autoholowanie Corrado.

Laweta to przyczepa, której zastosowanie jest niezwykle szerokie. Służy bowiem zarówno do holowania pojazdów po awarii, po wypadku, jak również sprawnych technicznie, ale niezarejestrowanych. W zależności od konkretnego rodzaju, laweta może służyć jako platforma w samochodzie specjalnym lub być dołączona jako przyczepa do transportowania samochodów.

Na należycie wyposażonej i nowoczesnej lawecie można przewozić praktycznie każdy samochód. Mogą to być auta osobowe rodzinne, dostawcze czy samochody niskopodwoziowe, lub motocykle. Z kolei w przypadku ciężarówek, bądź TIR-ów przydatny okaże się holownik wyposażony w widły lub przyczepę niskopodwoziową.

Jakie rodzaje lawet wyróżniamy pod kątem technicznym?

  • 1. Platformy załadunkowe stałe zamontowane na podwoziu samochodu – służą do przewożenia samochodów osobowych lub dostawczych.
  • 2. Platformy załadunkowe  piętrowe – służą do przewożenia kilku samochodów osobowych lub dostawczych na jednej platformie np LOHR.
  • 3. Platformy załadunkowe hydrauliczne  – wykorzystywane przez pomoc drogową do załadunku pojazdów z uszkodzonym zawieszeniem np po wypadku.
  • 4. Platformy na przyczepie-służące do holowania samochodów osobowych lub dostawczych, które mogą być ciągnięte przez większość pojazdów zgodnie z przepisami ruchu drogowego
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.