...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Co to jest laweta i do czego służy?

Laweta ma wiele zastosowań, aczkolwiek spróbujemy wyjaśnić pojęcie w ujęciu motoryzacyjnym. Laweta to samochód albo platforma załadunkowa/przyczepa, której zadaniem jest przewożenie niesprawnych pojazdów. Dodatkowo laweta może być wyposażona w wyciągarkę, za pomocą której można wciągać i ustawiać uszkodzone auta na lawecie w bezpieczny sposób.

W najprostszej klasyfikacji wyróżnia się lawety pojedyncze lub piętrowe. Są one bardzo często wykorzystywane do holowania przez pomoc drogową. Wynika to z faktu, że laweta w zakresie autoholowania ma ogromne możliwości wykorzystania. Bowiem oprócz holowania samochodów powypadkowych, uszkodzonych lub niesprawnych, ale także i TIRów, czy aut ciężarowych, lawety używa się również do holowania specjalistycznego.

Na lawecie przewozić można sprzęt budowlany, ciężkie materiały, maszyny, przyczepy campingowe, łodzie, a nawet maszyny rolnicze. Laweta z wyciągarką wykorzystywana jest także do pracy w trudnych warunkach, takich jak wydobywanie pojazdów z rowów, stawianie na koła przewróconych aut osobowych, czy ciężarowych.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.