...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Jaki akumulator do samochodu?

Akumulator jest nieodłącznym elementem każdego samochodu i pełni bardzo istotną rolę, więc bardzo ważne jest, by był on w pełni kompatybilny z pojazdem i odpowiednio eksploatowany. Akumulatory kwasowo – ołowiowe są najpowszechniej spotykane.

To urządzenia eksploatacyjne współpracujące z alternatorem samochodu. Odpowiadają one za poprawne funkcjonowanie całej instalacji elektrycznej pojazdu. W związku z tym bardzo ważny jest odpowiedni dobór akumulatora do konkretnego samochodu, jak i właściwa eksploatacja.Jak podkreśla specjalista z firmy pomocy drogowej w Szczecinie, zminimalizuje to prawdopodobieństwo rozładowania akumulatora, czy też trwałego jego uszkodzenia.

Specjalista pomocy drogowej w Szczecinie wskazuje także, że wybór odpowiedniego akumulatora do pojazdu uzależniony jest od założeń konstrukcyjnych producenta samochodu i powinien być rzetelnie przestrzegany, by nie szkodzić jego funkcjonowaniu. Powszechnym błędem kierowców jest wybieranie akumulatorów o większej niż zalecana pojemności mierzonej w amperogodzinach. Może to skutkować niedoładowaniem akumulatora i w efekcie znacznym zmniejszeniem jego sprawności i żywotności.

Więcej na temat doboru akumulatora samochodowego znajdziesz w poradniku: https://tromil.pl/jaki-akumulator-samochodowy-najlepiej-dobrac/

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.