Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Kiedy wymieniać klocki i tarcze hamulcowe?

Powszechnie zakłada się, że wytrzymałość okładzin hamulcowych obejmuje przebieg kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, a tymczasem często już po kilkunastu mechanik wskazuje, że należy je wymienić. Trwałość „klocków hamulcowych” wynika głównie z  ich marki i danego modelu.

Jak wskazuje pracownik pomocy drogowej w Szczecinie, mechanicy kierują się zasadą zakładającą, że tarcze hamulcowe należy wymieniać co dwie wymiany klocków hamulcowych, aczkolwiek zdarzają się oczywiście wyjątki od tej reguły. W rzeczywistości jednak decyduje o tym grubość tarczy oraz jej powierzchnia. Hamulce przednie wymagają częstszej wymiany, ze względu na większą częstotliwość hamowania kół na przedniej osi.

Specjalista Autoholowanie Szczecin wskazuje, że wymiany okładzin przednich należy dokonywać co najmniej dwukrotnie częściej niż tylnych. Różnica ta jest jeszcze większa, gdy z przodu mamy tarcze, a z tyłu bębny. Reguły te jednak się nie sprawdzają, gdy np. okładzina się rozwarstwi lub tarcza hamulcowa pęknie.

- właściciel Corrado Szczecin

Od 2000 r prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i świadczę usługi dla ludności. Posiadam na stanie profesjonalne lawety , dzięki którym mogę holować samochody po kolizji lub wypadku. Świadczę również usługi pomocy drogowej tzn że moi pracownicy dojeżdżają na miejsce awarii popsutego samochodu i starają się zdiagnozować i usunąć problem na miejscu.

Call Now Button