...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Regulacja adaptacyjna w pojazdach

Mimo że rodzajów układów regulacji stosowanych w aktualnie produkowanych samochodach jest wiele, to jednak sporą częścią z nich stanowią te, które dostosowują się do zmieniających się warunków. Powszechnie nazywa się je adaptacyjnymi układami regulacji. Najbardziej znanym jest regulacja dawki paliwa w silniku z elektronicznie sterowanym wtryskiem benzyny.

Specjalista firmy Laweta Szczecin wskazuje jakie są najważniejsze wady i zalety adaptacji układów regulacji. Proces adaptacji okresu wtrysku umożliwia nieustanne dopasowanie ilości paliwa do zmiennego w trakcie eksploatacji zapotrzebowania na paliwo. Efektem niniejszego procesu adaptacji czasu wtrysku jest indywidualizacja czasów wtrysku określonych przez producenta i zakodowanych w pamięci każdego sterownika. Umożliwia to ujednolicić wpływ zarówno odchyłek wykonawczych oraz spokojnych przemian stanu technicznego układu, a nawet całego silnika.

Jednakże regulacja adaptacyjna może prowadzić do wynikających błędów, które zostaną zatuszowane i niezwykle trudne okaże się ich określenie. Aczkolwiek urządzenia sterujące, które dokonały adaptacji parametrów regulacyjnych rejestrują ten proces i umożliwiają namierzenie usterki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.