Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Jak odpalić samochód na kable rozruchowe?

Podłączanie zewnętrznego akumulatora, mimo że dla wielu wydaje się być czynnością rutynową w okresie zimowym wymaga przestrzegania kilku zasad, które zapewnią bezpieczeństwo kierowcy, jak i pojazdowi. Jak wskazuje przedstawiciel pomoc drogowa Szczecin jedną z najważniejszych reguł jest łączenie przy zgaszonym silniku.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest kolejność podłączania zacisków. W pierwszej kolejności łączymy plus z plusem, a dopiero później minus akumulatora działającego samochodu z masą naszego. Najlepiej gdyby była to śruba na silniku lub część nadwozia, który przewodzi prąd. Dobrze jest także unikać przyczepiania zacisków kabli rozruchowych do lakierowanych fragmentów nadwozia, gdyż lakier utrudnia przepływ prądu.

W aucie pobierającym energię należy wyłączyć wszystkie odbiorniki prądu, a następnie uruchomić silnik auta, które daje naszemu prąd i po około minucie spróbować włączyć jednostkę. Ta minuta oczekiwania jest konieczna, by wyczerpany akumulator choć odrobinę się podładował. Gdy po pierwszej próbie silnik w aucie z rozładowanym akumulatorem nie odpali, należy zrobić chwilę przerwy przed kolejną próbą użycia rozrusznika. Jeżeli po kilku próbach nie będzie efektu będzie to znak, że problem tkwi w czymś innym. Kable odłączać należy w odwrotnej kolejności. Najpierw masowy, a dopiero później dodatni.

Jak odpalić samochód na kable rozruchowe?
5 (100%) 2 vote[s]

- właściciel Corrado Szczecin

Od 2000 r prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i świadczę usługi dla ludności. Posiadam na stanie profesjonalne lawety , dzięki którym mogę holować samochody po kolizji lub wypadku. Świadczę również usługi pomocy drogowej tzn że moi pracownicy dojeżdżają na miejsce awarii popsutego samochodu i starają się zdiagnozować i usunąć problem na miejscu.

Call Now Button