...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Jak odpalić samochód na kable rozruchowe?

Podłączanie zewnętrznego akumulatora, mimo że dla wielu wydaje się być czynnością rutynową w okresie zimowym wymaga przestrzegania kilku zasad, które zapewnią bezpieczeństwo kierowcy, jak i pojazdowi. Jak wskazuje przedstawiciel pomoc drogowa Szczecin jedną z najważniejszych reguł jest łączenie przy zgaszonym silniku.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest kolejność podłączania zacisków. W pierwszej kolejności łączymy plus z plusem, a dopiero później minus akumulatora działającego samochodu z masą naszego. Najlepiej gdyby była to śruba na silniku lub część nadwozia, który przewodzi prąd. Dobrze jest także unikać przyczepiania zacisków kabli rozruchowych do lakierowanych fragmentów nadwozia, gdyż lakier utrudnia przepływ prądu.

W aucie pobierającym energię należy wyłączyć wszystkie odbiorniki prądu, a następnie uruchomić silnik auta, które daje naszemu prąd i po około minucie spróbować włączyć jednostkę. Ta minuta oczekiwania jest konieczna, by wyczerpany akumulator choć odrobinę się podładował. Gdy po pierwszej próbie silnik w aucie z rozładowanym akumulatorem nie odpali, należy zrobić chwilę przerwy przed kolejną próbą użycia rozrusznika. Jeżeli po kilku próbach nie będzie efektu będzie to znak, że problem tkwi w czymś innym. Kable odłączać należy w odwrotnej kolejności. Najpierw masowy, a dopiero później dodatni.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.