Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Hamulce – niepokojące objawy

Trwałość hamulców zależna jest od wielu czynników, dlatego często nie sposób nad nimi zapanować dostatecznie dobrze, by zapewnić sobie pewność, że nie szkodzimy układowi hamulcowemu. Nie możliwe jest także precyzyjne określenie liczby przebiegów między wymianami okładzin i tarcz, gdyż wpływ na nie ma wiele parametrów.

Zużycie hamulców należy sprawdzać przy okazji każdego przeglądu, a w szczególności nie można lekceważyć ewentualnych bieżących sygnałów. Wiele pojazdów jest wyposażonych w elektryczne wskaźniki stanu okładzin. Gdy lampka kontrolna tablicy rozdzielczej zapala się oznacza to, że grubość okładziny jest bardzo mała. Jak wskazuje pracownik Pomoc Drogowa Szczecin należy dokładnie zwracać uwagę na odgłosy zgrzytania.

Prostą wskazówką może być blaszka, która nachodzi o tarczę, gdy okładziny są już zbyt cienkie. Z kolei, gdy podczas hamowania pojawia się charakterystyczne pulsowanie pedału, jest to znak, że tarcze mogą być wykrzywione lub nawet pęknięte. Należy je wtedy wymienić na nowe jak najprędzej to możliwe. Czasem zdarza się jednak, że stopień ich zużycia jest niewielki i wystarczy ich wyrównanie (przeszlifowanie lub przetoczenie).

Hamulce – niepokojące objawy
5 (100%) 2 vote[s]

- właściciel Corrado Szczecin

Od 2000 r prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i świadczę usługi dla ludności. Posiadam na stanie profesjonalne lawety , dzięki którym mogę holować samochody po kolizji lub wypadku. Świadczę również usługi pomocy drogowej tzn że moi pracownicy dojeżdżają na miejsce awarii popsutego samochodu i starają się zdiagnozować i usunąć problem na miejscu.

Call Now Button