...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Jak przedłużyć żywotność akumulatora samochodowego?

Akumulatory samochodowe, tak jak inne elementy wyposażenia pojazdów posiadają swój okres żywotności. Jednakże istnieją sposoby, dzięki którym czas eksploatacji akumulatora może się znacznie przedłużyć. Właściciel pomocy drogowej wskazuje, że trwałość akumulatora można przedłużyć przestrzegając kilku prostych zabiegów eksploatacyjnych.

Najważniejsze, aby przy okazji każdego przeglądu pojazdu zlecić serwisantowi kontrolę gęstości i poziomu elektrolitu. Specjalista Autopomocy podkreśla także, że akumulator powinien być odpowiednio przymocowany, a jego zaciski dobrze zaciśnięte i zabezpieczone warstwą bezkwasowej wazeliny. Należy także pamiętać o unikaniu całkowitego rozładowania akumulatora i nie pozostawianiu włączonych odbiorników po zgaszeniu silnika.

Z kolei aby uniknąć konieczności holowania należy nieużywaną baterię doładowywać co trzy tygodnie. Warto wiedzieć, że baterie z tańszej gamy produktowej szybciej ulegają rutynowemu zużyciu. Wybór na rynku jest duży, ale warto pamiętać, że większość producentów ma w swojej ofercie co najmniej dwie linie produktowe.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.