...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Głośny wydech w samochodzie – przyczyny

Układ wydechowy służy kilku ważnym aspektom, a jednym z nich jest zredukowanie uciążliwych dźwięków wytwarzanych przez pracujący silnik. Lecz nawet prawidłowo funkcjonujący wydech może stać się źródłem niepożądanych dźwięków.

Za dźwiękami przypominającymi stukanie, uderzanie, wydobywającymi się spod spodu pojazdu mogą kryć się różne przyczyny. Jednakże zazwyczaj wynikają one z układu wydechowego, a konkretnie z elementów jego mocowania do nadwozia. Jak wskazuje fachowiec z Autopomoc Szczecin układ wydechowy przymocowany jest do nadwozia sprężyście za pomocą poduszek gumowych.

Elementami sprężystymi w miejscach mocowania są gumowe wieszaki wydechu, które gdy tracą swoje właściwości przez starzenie się gumy lub  wskutek uszkodzeń mechanicznych sprawiają, że układ wydechowy może się przemieszczać w zbyt dużym zakresie i uderzać o nadwozie powodując uciążliwy hałas. Pomocne okaże się więc wymienienie wieszaków układu wydechowego. Zaleca się wymianę wszystkich wieszaków, nawet tych, które wydają się być jeszcze niezdewaluowane, gdyż przedłuży to trwałość kompletu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.