Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Prawidłowa odległość między samochodami w korku

Określenie, jaka powinna być bezpieczna odległość w trakcie postoju w korku lub na światłach dostarcza kierowcom wielu zmartwień, gdyż w zasadzie nie jest ona sprecyzowana. Konsekwencją są kolizje typu „domino”, w których uszkodzonych zostaje kilka samochodów. Przyjęło się uznawanie winnym osoby, której nie udało się wyhamować, ale zazwyczaj uznawane jest, że taka sytuacja była nie do uniknięcia. W kolizjach tego typu biorą zwykle udział 3 auta. Na szczęście przekonanie to jest mylne.

Jak wskazuje specjalista Autoholowanie Szczecin dojeżdżając do świateł, lub samochodu stojącego przed nami  należy zawsze pozostawić margines bezpieczeństwa. Owym marginesem jest taka odległość, by w razie czego móc wykręcić samochodem tak, aby zjechać na boczny pas, lub pas zieleni. Bardzo często zdarza się, że mimo gdy kierowca widzi, że  za chwilę w tył jego pojazdu wjedzie inny samochód podczas gdy ten stoi w korku i ma czas reakcji, to niestety nie ma możliwości wykonać żadnego manewru, bo stoi zbyt blisko samochodu przed sobą.

Prawidłowa odległość między samochodami w korku
5 (100%) 3 vote[s]

- właściciel Corrado Szczecin

Od 2000 r prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i świadczę usługi dla ludności. Posiadam na stanie profesjonalne lawety , dzięki którym mogę holować samochody po kolizji lub wypadku. Świadczę również usługi pomocy drogowej tzn że moi pracownicy dojeżdżają na miejsce awarii popsutego samochodu i starają się zdiagnozować i usunąć problem na miejscu.

Call Now Button