Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Kiedy wymieniać klocki hamulcowe w samochodzie?

Blokowanie się hamulców to bardzo częsta przypadłość pojazdów. Objawia się ona nadmiernym nagrzewaniem się felg, pogorszeniem się dynamiki samochodu oraz tak zwanym ściąganiem samochodu w jedną ze stron. Jak wskazuje ekspert Laweta Szczecin blokowanie hamulców objawia się tym, że po zwolnieniu nacisku na pedał hamulca okładziny cierne nadal są dociskane, mimo że z mniejszą siłą, do powierzchni roboczych tarczy bądź bębna hamulcowego.

Konsekwencje bagatelizowania tego problemu mogą nieść za sobą wiele problemów i duże koszty. Wzrost temperatury felgi spowodowany nieustannym naciskiem okładzin ciernych może doprowadzić nawet do ich spalenia. Zbyt wysokiemu rozgrzewaniu ulegają nie tylko okładziny cierne, czy tarcze lub bębny, ale również inne elementy z nimi powiązane np. cylindry, płyn hamulcowy.

Przyczyn blokowania hamulców jest kilka. Jedną z najpowszechniejszych jest  wewnętrzne uszkodzenie elastycznego przewodu hamulcowego, co prowadzi do tego, że po zwolnieniu pedału hamulca ciśnienie płynu w przewodzie nie spada natychmiast lecz po trochu. Za poluzowanie nacisku klocków do tarczy odpowiada siła sprężystości pierścienia uszczelniającego tłok w cylindrze zacisku.

Kiedy wymieniać klocki hamulcowe w samochodzie?
5 (100%) 2 vote[s]

- właściciel Corrado Szczecin

Od 2000 r prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i świadczę usługi dla ludności. Posiadam na stanie profesjonalne lawety , dzięki którym mogę holować samochody po kolizji lub wypadku. Świadczę również usługi pomocy drogowej tzn że moi pracownicy dojeżdżają na miejsce awarii popsutego samochodu i starają się zdiagnozować i usunąć problem na miejscu.

Call Now Button