...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Jazda z łańcuchami śniegowymi

W sezonie zimowym często wyruszamy w góry na urlop, lecz grube warstwy śniegu i zamarznięte drogi stanowią spore utrudnienie dla samochodów. W takich przypadkach warto założyć na opony łańcuchy śniegowe.

Zadaniem łańcuchów śniegowych jest zwiększenie przyczepności samochodu na śliskiej nawierzchni, ale jak wskazuje Autopomoc Szczecin nie każde auto można w nie wyposażyć. Zazwyczaj wpływ na ten fakt ma niestandardowy rozmiar felg, modyfikacje w zawieszeniu, lub po prostu zalecenie producenta pojazdu o niestosowaniu zimowych ulepszeń.

Jazda z łańcuchami na oponach wprowadza dodatkowe utrudnienia dla kierowcy podczas jazdy. Przede wszystkim prędkość nie może przekraczać 50 km/h, należy unikać gwałtownych hamowań i szybkiego ruszania. Samochód z łańcuchami powinien jechać po śniegu, tak by omijać koleiny po poprzednich pojazdach, by nie zniszczyć ani jezdni ani opon. Łańcuchy należy zakładać na koła osi napędowej, w autach o napędzie na cztery koła, możemy je stosować na obu osiach. W przypadku pojazdów z tylnym napędem, w celu zwiększenia przyczepności, zaleca się przymocowanie łańcuchów na osi sterującej.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.