...

Pomoc Drogowa 24 H - Corrado Szczecin,

ul. Pozdawilska 12, tel. (+48) 609-240-240,

Czy odpalanie na pych może szkodzić Twojemu autu?

W niektórych sytuacjach kierowcy mają tendencję do odpalania samochodu na holu lub na tak zwany popych, gdy sytuacja ich do tego zmusi. Aczkolwiek istotne jest to, by zdawać sobie sprawę, że jest to czynność nie wskazana, gdyż może to wywołać kosztowne usterki. Warto więc się zastanowić, czy ryzyko jest tego warte.

Jak wskazuje specjalista Autoholowanie Szczecin, gdy pojazd odmawia posłuszeństwa, a nie mamy możliwości odpalić za pomocą kabli rozruchowych, wtedy zwykle staramy się skorzystać z siły napędowej pojazdu, by osiągnąć cel. Oprócz rozrusznika, korzystamy wtedy z ruchu kół, które przenoszą moment napędowy za pomocą mechanizmu różnicowego, dostarczając na wał korbowy wystarczającej ilości obrotów, by go uruchomić. Mimo że taka sytuacja teoretycznie nie wpływa niekorzystnie na silnik, to jednak pasek rozrządu i napinacze mogą na tym ucierpieć.

Gdy w związku z nagłym dostarczeniem momentu obrotowego pasek jest luźny może się zdarzyć, że pasek na kole rozrządu przeskoczy. Może także dojść do rozregulowania tłoków. W efekcie po pewnym okresie eksploatacji można dostrzec podwyższenie spalania i/lub pogorszenie się mocy silnika. Warto więc, gdy pojazd nie odpala, skorzystać ze wsparcia pomocy drogowej.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.